Kişisel Antrenör Hizmeti

Personal trainer kişilerin istedikleri antrenörlerle sistemli ve düzenli bir şekilde antrenman yapmasıdır.

Personal trainer’da amaç; Kişilerin istek ve amaçlarına göre antrenman yapmalarıdır. Bir çok insan düzenli olarak antrenman yapamamaktadır. Bununla birlikte antrenman bilimleri hakkında bilgi sahibi olmadıkları gibi spora çok geç başlayabilmektedirler. Bunlara rahatsızlıkları bulunan insanları da eklediğimizde ( Kalp hastaliği, kardiyovasküler rahatsızlıklar, iskelet ve kas sistemi rahatsızlıkları vb.) insanların neden personal trainer ile çalışmak istediği ortaya çıkar.

Antrenörleri onları düzenli olarak spor yapmaya teşvik etmekte antrenmanlarını doğru şekilde yapmalarını sağlayarak daha hızlı amaçlarına ulaşmalarını sağlamaktadır. Spora ilk kez başlayanlarda özellikle orta yaş gruplarında personal traıner ile antrenmanlara başlamak çok daha uygundur. Çünkü hareket etmeyi unutmuş olan vücudu daha doğru ve rahatsızlık vermeden forma sokmak bilinçli ve disiplinli antrenman gerektirir.

Özellikle kas gücünü arttırmak isteyen ve vücutlarını şekle sokmak isteyenler de personal trainer için uygun adaylardır. Çünkü ağırlık antrenmanlarından verim almak için optimum ağırlıklarla çalışmak gerekmektedir. Yanlış ağırlıklarla çalışıldığında ya verim alınamamakta yada kas ve eklem sakatlıkları ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle uzman antrenör eşliğinde çalışmak son derece olumlu sonuçlar vermektedir.

Kalp ve dolaşım bozukluğu olan yada bir profesyonel branşla uğraşan kişiler mutlaka uzman antrenör eşliğinde birebir çalışmalıdır. Kalp rahatsızlığı yaşayan kişilerin özgüven kazanmaları yeniden eski performanslarını yakalamaları için uzman bir kişi ile çalışması çok daha olumlu sonuçlar doğurmaktadır.  Elit sporu ile yada performans sporu ile uğraşan kişilerin mutlaka özel kuvvet antrenmanları yapmaları gerekmektedir. Örneğin etkin olarak kayak sporu ile uğraşan bir bireyin yada sporcunun kayak yaparken kullandığı kaslarını antrene etmemesi durumunda bilek diz ve bel ekleminde sakatlık oluşma riski çok yüksektir.

Son olarak personal trainer ile çalışmak bir türlü kendi başına yeteri kadar devamlılık sağlayamayan ve kendini spora gelmeye motive edemeyen insanlar için en uygun yoldur.

X